Обладнання для прогріву бетону: як закласти міцну основу

Будівництво в сучасних умовах не зупиняється навіть в холодний сезон; проте в зимовий час цей процес ускладнюється через погодні умови і вимагає застосування певних технологій. Наприклад, для якісного схоплювання бетону його необхідно прогріти, але як це зробити взимку?

Існує багато методів прогріву бетону в зимовий час. Це досить складні і недешеві способи, однак якщо ігнорувати їх, бетон не буде міцним і не буде відповідати проектним вимогам.

Опишемо переваги та недоліки відомих нам методів.

Провід ПНСВ

Для прогріву бетону найчастіше використовують провід ПНСВ. Щоб запустити процес, потрібно трансформатор або зварювальний апарат. Другий варіант більш слабкий і не дасть такого швидкого і якісного ефекту, як перший.

Це досить простий спосіб прогріву. Він застосовується в 70 % випадків, оскільки є дуже доступним. Для того щоб зробити його можливим, необхідно подбати про монтажі проводів заздалегідь, тому спочатку прокладають провід ПНСВ, а потім заливають бетонну суміш. Нагрівання кабелю відбувається за допомогою трансформатора, який створює знижену напругу.

Переваги цього методу у низькій вартості процедури. Трансформатор витрачає значно менше енергії, ніж інше обладнання, тому дуже актуальний, якщо бюджет обмежений. Купувати його теж необов’язково: цілком реальна оренда необхідного обладнання на час. А прокладка проводів можлива за будь-якої погоди.

До недоліків можна зарахувати те, що про процедуру прогріву треба подбати заздалегідь: прокласти провід, закласти підігрівальні петлі (провід укладається за особливою технологією; недостатньо просто забетонувати його: необхідно, щоб конструкція охопила весь бетон, для цього її укладають петлями, які закріплюють спеціальним чином, схожим на закладку теплих підлог). Цей спосіб вимагає значних фізичних зусиль.

Необов’язково для підігріву використовувати провід ПНСВ: для цієї мети підійде арматура, перев’язана дротом-катанкою 8-10 мм. Такий спосіб не підходить, якщо необхідно залити плитний фундамент або бетонну плиту. Зазвичай він використовується при заливці колон, діафрагм, стін. Цей метод підігріву досить зручний і не потребує зайвих витрат. Для роботи також потрібен трансформатор. До нього підключаються стрижні з металу, які з’єднуються з бетонною конструкцією. Понижуючий трансформатор буде подавати знижену напругу, яка розігріє металеві частини конструкції. Прогрів бетону здійснюється завдяки волозі, що міститься в його масі.

Переваги такого способу у швидкому та простому монтажі підігріву, недорогих матеріалах, що у ньому використовуються. До недоліків можна віднести велике споживання енергії електродами. Один електрод вимагає приблизно 45-50 ампер. Понижуючий трансформатор потужністю 80 kW можна підключити до великої кількості електродів. Його потужності може не вистачити. Для вирішення проблеми рекомендується використовувати кілька трансформаторів. Арматуру і дріт не можна витягнути з конструкції після прогріву, вона залишиться там назавжди.

Опалубка для прогріву бетону

Для цього методу використовується опалубка, щити якої вставляють в нагрівальний елемент. Зручність конструкції полягає в тому, що при необхідності можна легко замінити несправні елементи.

Переваги такої методики:

— висока продуктивність при порівняно невеликих витратах енергії;
— вимагає трохи часу на приготування, монтаж;
— м
ожна використовувати в сильні морози;
— м
ожна використовувати кілька разів.

Індукційний прогрів бетону в зимовий час

Цей спосіб підігріву застосовується досить рідко, у відсотковому співідношенні його частка становить менше 10 %. Прогрів матеріалу здійснюється завдяки магнітній індукції, що переходить в теплову. Цей процес можливий завдяки використанню витків ізольованого проводу та вмонтованих в конструкцію металевих деталей.

Основна складність процесу полягає в тому, що необхідно точно розрахувати витки дроту, враховуючи кількість металу в конструкції. Часто зробити це практично неможливо, саме тому спосіб магнітної індукції непопулярний.

Інфрачервоний прогрів бетону в зимовий час

Направлені інфрачервоні установки можуть істотно полегшити прогрів бетону в зимовий час. Установку не потрібно нікуди монтувати: прогрів може відбуватися безпосередньо через опалубку конструкції. Інфрачервона установка дозволяє якісно прогрівати відкриті поверхні бетону. Вона підходить для роботи з будь-якою конструкцією незалежно від її форми. 

Метод ефективно витрачає електроенергію і якісно прогріває бетон, але обладнання дороге, і якщо обсяг будови великий, то установок потрібно багато. Це не вигідно забудовнику. А ще цей метод випаровує вологу з бетону і може пошкодити його міцність, тому додатково потрібно накривати конструкцію плівкою, що означає додаткові витрати.

Тепляк для прогріву бетону

Це досить старий спосіб прогріву: над бетонною конструкцією будують каркас, накривають його брезентом. Всередину кулі ставиться теплова установка.

Прогрів здійснюється порівняно швидко, а затрати енергії невеликі (можна використовувати газ чи інше паливо), але це досить трудомісткий спосіб, особливо на великих площах

Серед усіх вищезгаданих приладів найчастіше на будівельних майданчиках застосовують понижуючий трансформатор. Це найбільш доступний і ефективний спосіб швидко прогріти бетон в зимовий час за прийнятною ціною.

Орендувати чи придбати обладнання для прогріву бетону, понижуючі трансформатори та комплектуючі Ви можете в ТОВ “Будмаш”. Компанія пропонує широкий вибір агрегатів для цієї мети. Тут кожен забудовник знайде якісне будівельне устаткування для свого майданчика.

За детальною інформацією звертайтесь до нашого менеджера-консультанта за телефоном, вказаним на сайті компанії. Оптові замовлення обговорюються в індивідуальному порядку.